Afrika Çiçeği Desenli Lif Örneği ve Yapımı

Sponsor Bağlantılar

Çok harika, farklı ve yeni bir lif örneği. Renkler çok canlı. Bahar havası katmış çalışmaya. Yabancı bir blog yazarından buldum ve elimden geldiği kadar açıklamasını çevirmeye çalıştım. Tek tek adım adım anlatım fotoğrafları da var. Eğer çeviriden çok fazla bir şey çıkaramazsanız fotoğraflara bakarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Zaten bu işe gönül veren ve devamlı örgü lif ve tığ işi lif ören hanımlar çok kolay yapacaklardır.

Malzeme:

Benim karesi için ben Riko Essentials Pamuk DK ve 3.5mm kanca küçük miktarlarda kullanılmaktadır.Benim kare 11.5 cm (4.5 “) ölçer, ancak boyutu ipliğe bağlı olarak değişir ve kullanmak kanca.

Bazı genel notlar:

Bu model için ben US tığ terimleri kullanırlar. Biz şu dikiş gerekir: Zincir dikiş (ch), kayma dikiş (sl st), tek tığ (sc), yarım çift tığ işi (HDC), çift kroşe (DC), tiz (tr) ve (tek tığ başak ya da “uzun” sc). En aşağıda açıklanmıştır başak sc de, bir yardım olarak resimleri kullanabilirsiniz lütfen.

Ben her turda başında zincirlerini yazmadım: İlk her turda, iş zincirleri (ilk dc örneğin 3 zincirler) içinde dikiş OR için yani bir kayma düğüm ile yeni renk katılmak bir “ayakta dikiş” ile başlar ya da sadece basit bir SİZİN kanca döngü ve her zamanki gibi ilk sc veya DC çalışır. Bir sl st mermi katılın.

1. Tur: sihirli bir yüzük ve çalışma * 2DC ile başlar, halkasının içinde ch-1 * sekiz kez (8 DC-2 grup, 16 DC adlı). (İpucu: Alternatif olarak dc-2-kıyafet yerine DC-2 grupları çalışabilir)

2. Tur: Yeni bir renk çalışma * 3DC ile, ch-1 * Her ch1-uzayda etrafında (8×3 dc en)

3. Tur: Yeni bir renk çalışma * 2DC ile her ch1-uzayda ch-2, 2DC * (8 kabukları)

4. Tur: çalışması 7 DC adlı etrafında her ch2-uzayda. (56 dc ait, hiçbir kanal-boşluk!) (İpucu: ben en iyi bu motifi gibi, 3. ve 4. yuvarlak aynı renkte çalıştı zaman)

5. Tur: başak-sc adlı 3. tur kabukları ile arası etrafında her DC, öyle sc yeni bir renk çalışması ile.(Başak-sc (ya da “uzun” sc) için, 3. turda kabukları arasında küçük bir boşluk içine kanca takın üzerinde bulunduğunuz yuvarlak çalışma, iplik yüksekliğine bir döngü yukarı çekin ve üzerine iki döngüler üzerinden çekin kanca.)

Herhangi bir başak-sc bir ayakta hdc (veya ch-2) ile yeni bir renk katılmak: 6 Round biz çiçek kare var. Sonra içine sonraki 2 sc yıllardan, 1 HDC içine sonraki başak-sc, DC adlı içine sonraki sc, DC adlı önümüzdeki 2 sc yıllara girerken, (1TR, ch-3, 1TR) içine sonraki 4 sc yıllardan, 1 HDC içine * sc adlı çalışması sonraki 4 sc yıllardan, 1 sonraki başak-sc * içine hdc ve turun sonuna kadar (son hdc atlama) etrafında tekrar içine sonraki sc, sc ait.

7. Yuvarlak: iş dc en her birinde * 2DC, ch-2, bir önceki turda köşe alanlarda 2DC * ile, dikiş yaklaşık. Kapalı sabitleyin, biter örgü, ve bitirdiniz!

Kaynak:http://made-in-k-town.blogspot.de/2013/02/african-flower-square-tutorial.html

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ