Adım adım tığ ile örgü çiçek nasıl yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Örgü çiçek motifleri küçük örüldüğünde çok şirin ve güzel oluyorlar. Her renkten ve desenden minik tığ işi ile yapılmış çiçek motifleri çalışmalarınıza harika birer aksesuar olabilir. Genellikle bu gibi çiçekler bir elbise üzerine broş olarak örülerek o elbiseye aksesuar olarak destek veriyor. Çok renkli olmayan biraz daha sade olarak örülen elbiseler için çok güzel seçenek. Eğer elbise çok göz alıcı bir model değilse biraz daha güzelleştirebiliyor. Sadece elbise için kullanılmıyor tabii ki. Çocuklarınızın örgü ile yapılmış giysilerine de harika birer süs olarak eklenebilir. Evde ki çeşitli aksesuar seçeneklerine de eklenebilir.

Desen olmadan örgü modelleri artık çok sıradan

Tekdüze ve tek sıra örgüler artık geçmişte kaldı. Ördüğünüz çiçekler kat kat olsa bile, çiçeklerde bir desen olmadığı sürece çok güzel bir görüntü sağlamıyor. Bu yüzden günümüzde hanımlar çıtayı biraz daha yükselterek böyle küçük işlerde bile modele güzel desenler ekliyorlar. Aşağıdaki adım adım anlatımlı tığ ile örülen örgü çiçek de aynı bu tarif ettiğim modele uyuyor. Düz değil, her tarafı güzel bir desen ile örülmüş. Sadece tek sıra değil büyükten küçüğe doğru üç kat örülerek boyut kazandırılmış. Böyle modelleri tek renk örmek de güzel. Fakat orta kısmını ayrı renk yaparak veya her katı değişik renklerde örerek de bu güzel çiçekleri renklendirebilirsiniz.

kat-kat-tig-isi-ciciek-motifi-yapilisi-1

Kat kat örgü modelleri ile çalışmalarınıza hava katın

Bu şekilde örüldüğünde desen çiçek modeline güzel bir hava katıyor ve kat kat olması sebebiyle de boyutlu bir görüntü sağlanıyor. Bu gibi çiçek motiflerini daha önce sizinle paylaşmıştım. Farklı örgü çiçek motifleri nasıl yapılır görmek, farklı fikirler edinmek adına ve çiçek motiflerini aksesuarlar ile süsleyerek farklı bir boyuta getirmek ya da ben bu işin ustayım derseniz sitemizde çok fazla bu gibi modellerin yapışlarını inceleyebilirsiniz.

Bu tığ ile örülen çiçekleri nerede nasıl kullanacağınız sizin güzel zevkinize bağlı. Her eklendiği yere çok farklı bir hava katacağı kesin. Şeması da olduğundan deseni çıkartmada çok zorlanmayacağınızı düşünüyorum.

Tığ ile örgü çiçek motifi nasıl yapılır?

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ