Adım adım resimli keçeden papatya yapımı

Sponsor Bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde şu konuda keçeden gün deseni yapımını videolu olarak sizinle paylaşmıştım. Sonuç gerçekten çok şık ve güzel oldu. Bu sefer de yine keçenin güzelliklerinden yararlanıp papatya yapımını adım adım resimli olarak göreceğiz.

Her keçe örneğindeki yazımda belirttiğim gibi, keçe ile yaptığınız modelleri bir aksesuar olarak düşünmeyin. Kendi başına da çok güzel bir model. Özellikle keçeden yapılan çiçek desenleri her zaman her alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Çünkü keçenin üzerindeki renkler kumaş yapısı itibari ile çok daha güzel ve canlı görünüyor. Bu da kullandığınız işe etki ederek güzel bir görünüm sağlıyor.

Aşağıdaki örnekte çok fazla zaman harcamadan resimli olarak keçeden nasıl papatya yapılır onu görebilirsiniz. Bütün malzemelerimiz hatta kesim şeklimiz bile aynı. Sadece ekstra olarak orta kısmının ovalliğini tam verebilmek için bir boncuk ya da ona benzer bir yuvarlak cisme ihtiyacımız var. Daha sonra o kısma keçe parçasını dikip sararak bu güzel papatya desenlerini oluşturabilirsiniz. Papatya genellikle beyaz ve sarı olur fakat siz yine istediğiniz renklerde yaparak çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

Resimli anlatımlı keçeden papatya yapılışı

keceden-papatya-yapimi-1

keceden-papatya-yapimi-2

keceden-papatya-yapimi-3

Papatyanın orta kısmına ekleyeceğiniz keçe parçasına boncuğu sarıp, kenarlarından ip geçirerek yuvarlak bir şekilde çiçeğin ortasını oluşturun.

keceden-papatya-yapimi-4

keceden-papatya-yapimi-5

Kestiğiniz papatya yapraklarını resimdeki gibi orta kısma dolayarak çiçeğinizi oluşturun.

keceden-papatya-yapimi-6

keceden-papatya-yapimi-7

En orta kısma en küçük kestiğiniz papatya yaprakları, en dış kısma ise en büyük papatya yaprakları gelmeli.

keceden-papatya-yapimi-8

keceden-papatya-yapimi-9

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ