3 mm tığ ile tığ işi kolye yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Tığ işi kolye nasıl yapılır sorunun cevabını çok rahatlıkla bulabileceğiniz güzel bir model. Tığ işi kolye yapımı oldukça kolay ve pratik bir takı yapma yolu. Her zaman eliniz ile yaptığınız örgü modellerini kendiniz için güzel bir araç haline getirerek oldukça kullanışlı tığ işi takı modelleri yaparak kullanabilirsiniz. Diğer ülkelerdeki hanımların crochet necklace olarak adlandırdıkları bu güzel takılar sizin için ve çocuklarınız için oldukça güzel bir aksesuar seçeneği.

Bu takı modellerini geliştirmek için dışarıdaki mağazalarda bulunan takılardan da faydalanabilirsiniz. Veya kopmuş, eskimiş ve artık kullanmayacağınız takılarınızı parçalayarak, her bir parçasını bu güzel modellere de işleyerek kullanabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Örgü takı modelleri hanımlar için olduğu kadar çocuklar için de oldukça eğlenceli ve bir o kadar keyifli. Çocuğunuz istediği şekilde oluşturabilir, istediği renkler ile örüp onun rahatlıkla ve zevkle takmasını sağlayabilirsiniz.

Tığ ile örgü takı nasıl yapılır?

tig-isi-kolye-yapilisi-3

Yapılışı için kullanacağınız malzemeler;

3 mm. boyutunda tığ

Bambu ağırlıklı ip tercih ederseniz çok daha düzgün ve güzel bir model olacaktır. Fakat tamamını o şekilde bulamazsanız %80 bambu, %20 naylon ip de kullanabilirsiniz.

Deseni boyutu için; büyük desenlerin boyunu 12-13 cm aralığında örerseniz çok kaba olmaz. Küçük için de üçte biri ölçülerini kullanabilirsiniz. Daha farklı seçenekler için her motifi ayrı renkte örebilir ve rengarenk bir görünüm sağlayabilirsiniz. Tığ işi ile örülmüş şeyler her zaman çok zarif.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ