2017 Tığ İşi Örgü Bebek Patik Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Soğuk kış günlerinde bebeklerin ayağının üşümemesi için birçok patik modeli bulunuyor. Kimi zaman hobi olarak örülen bu patikler kimi zaman ise ticari amaçlar ile örülüyor. 2017 tığ işi örgü bebek patik modelleri örgü ören hanımların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Çünkü anneler çocuklarına doğal ürünler giydirmek istiyor. Yapılışı da oldukça kolay ve zevkli olan bebek patik modellerini bütün hanımlar inceleyerek kolaylıkla yapabilirler.

Bebek Patiklerinde Tercih Edilen Renk ve Modeller

Tığ işi bebek patik modelleri genellikle birden fazla renkle ve ayakkabı modeli ile örülüyor. Bunun sebebi de hem erkek hem de kız bebeklerin aynı anda bu modelleri ve renkleri kullanabiliyor olması. Kız bebekler için pembe, mor, kırmızı ve beyaz erkek bebekler için ise mavi tonları, beyaz, gri, kahverengi ve sarı en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Kız bebek patik modellerine isteğe bağlı olarak tığ ile örülen çiçek, kelebek gibi modeller eklenebilir. Erkek çocuklarında ise patiklere araba ya da çeşitli hayvan figürleri eklenebiliyor. Modellere baktığınızda modelde yer alan renkleri kendi zevkinize göre değiştirebilir ve patiği kişiselleştirebiliyorsunuz.

2017 Modellerinde Tığ İşi Örgü Bebek Patik Yapılışı

2017 yılında bebek patik modellerinde ayakkabı şeklindeki patikler oldukça ilgi görüyor. Bu modeller için seçeceğiniz 4 renk patiği oldukça renkli gösterecektir. Patiğin ilk olarak tabanı yapılıyor ve taban kısmı 25 adet zincir ile başlanıyor. Taban tamamlandığı zaman iki sıralık beyaz dolgu yapılıyor. Bu işlemden sonra da ayakkabı patiğin ön yüzeyine geçiliyor. Başlangıç noktasından 5 ilmek geriden başlanıp iki ilmeği bir toplayarak 16 adet dolgu yapılıyor. 3. Sırada 8 ilmek bir toplanıyor ve altı sıra daha düz örülüyor. Patiği arka kısmı için 5 sıra sarı örüldükten sonra patik tamamlanıyor. Ayakkabı havası vermek için ön yüzeye bağcık ekliyoruz bunun için de 100-150 zincir çekmek yeterli oluyor.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ