2017 Rende Örgü Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Rende örgü modelleri özellikle bebek yeleklerinde ve hırkalarında en çok tercih edilen örgü modelleri arasında yer alıyor. Tekniğin kolay öğrenilebilir olması bunun yanında da güzel durması bu modelin tercih edilme sebebini yükseltiyor. Örgü modellerinden biri olan rende örgü 2017 yılında oldukça tercih ediliyor. 2017 rende örgü modelleri bebek yelekleri ve patikleri için oldukça uygun. Yetişkin bireylerde bu modeli şapka, atkı, patik ve yelek gibi pek çok modelde uygulayabiliyor.

Rende Örgü Modelleri Yapılışı

İlk üç ilmek örülür. Ardından iki ilmeğin arasına şiş konulur ve bir ilmek çekilir. Ardından da bu iki ilmek örülür. Daha sonrasında tekrar iki ilmek arasındaki boşluğa şiş sokulur, bir ilmek çekilir. Ardından da örülmemiş olan bu iki ilmek örülür. Bu sıra bitirildikten sonra ise ilk üç ilmek örülür. Ardından gelen ilk iki ilmek kendi ilmeğiniz üçüncü ilmek ise sizin çekmiş olduğunuz ilmektir. İlk ilmek örülür daha sonraki iki ilmek ise birlikte örülür. Bu işlem diğer ilmekler içinde aynı şekilde yapılır yani yine ilk ilmek örülür sonrasındaki iki ilmekte bir örülür. Bu model istenildiği takdirde ara model olarak da kullanılabiliyor. Hem basit oluşu hem de kolay duruşu ile her hanımın kolaylıkla öğrenebileceği bir model.

Rende Örgü Modelleri Kullanım Alanları

Genellikle bebeklerde kullanılan bu model bebek yelekleri ve elbiseleri için tercih ediliyor. Ara model olarak da kullanabileceğiniz bu modeli yeleğin gövde kısmı için kullanıp omuz ve göğüs kısımlarında farklı modeller uygulayarak birbirinden güzel yelekler yapabiliyorsunuz. Hem kız hem de erkek bebeklere uygulanabilecek bir model özelliği taşıyor. Kız bebekler için sarı, beyaz ve pembe tonları çoğunlukta kullanılırken erkek bebekler için ise mavi tercih ediliyor. Ayrıca yetişkinler içinde oldukça şık ceketler bu model ile örülebiliyor.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ