2017 İğne İşi Kenar Oyaları

Sponsor Bağlantılar

Havlu, yazma, dantel, perde ve daha birçok örgü modeli için iğne oyaları tercih edilir. Bunun için gerekli olan 2017 iğne işi kenar oyaları ince numaralı bir tığ ve nakış ipliğidir. İpin naylon olması oyanın daha sık ve canlı görünmesini sağlar. Ev ortamında kullanılan malzemelerin kenarları için süsleme işlemi yapılır. Kenar oyaları renkli ve canlı renkleri ile boş olan çerçeve kenarları doldurur.

Kenar Oyası İçin Gerekli Olan Malzemeler

Kullanılan yere göre ip numarası ve tığ numarası değişir. Havlu için örülecek olan modelin oyası daha kalın olacağı için orta uçlu bir tığ gerekir. Yazma kenarına yapılacak olan örgü işinde ise ince tığ kullanılır. Çift başlı iğne ile naylon ip işlenir. 2017 modelinin bahar sezonunda en çok renkli ve mevsim renkleri kullanılır.

Kenar Oyası Örnek Modelleri

İğne İşi Kenar Oyaları Sarmal ve işlemeli olarak zincirli şekilde yapılır. Üçgen, kare, baklava, iç içe halka ve simetri modelleri ile farklı farklıdır. 2017 sezonu için örnek modellerden biri iç içe geçmiş zincir modelidir. İnce uçlu çift iğne ile örgü modeli kolay ve yapımı pratiktir. Bahar mevsimine özel olarak çift renkli naylon iplerle örnekleri çıkarılmıştır.

Perdelerde en çok tercih edilen kenar işi oyası aynı zamanda evde duran sehpa üzeri içinde örgü modeli yapılabilir. En fazla 3 farklı renkli iple yapılabilen kenar oyası örnekleri yemek masalarında da tercih edilir hale gelmiştir. İnce uçlu tığ ya da ince uçlu çift başlı iğne ile oya kenarı yapılabilir. Geometrik şekil örgüler ile örümü ve model çıkarımı kolaydır. Okula giden çocuklarınız için önlük yakalarında da kenar oyası modelleri tercih edilir. Bunun için çiçek baskılı ve işlemeli modeller tercih edilir.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ